Fabryka pięknego uśmiechu - Dentika - Klinika Stomatologiczna Warszawa

Pruszków

Grodzisk

Jesteśmy wrażliwi na ból - Klinika Stomatologiczna Dentika, Warszawa
Umów się na wizytę przez internet

Nowości

Sedacja wziewna - i już nie musisz bać się dentysty!
dodano: 19.05.2015

Sedacja wziewna - i już nie musisz bać się dentysty!

Boisz się dentysty? Nie jesteś sam! Z myślą o naszych pacjentach w klinice Dentika stosujemy innowacyjną, sprawdzoną i powszechnie stosowana na całym świecie, metodę uspokajania stosowaną podczas leczenia stomatologicznego. Zabieg stanie się wręcz przyjemnością.

Po co sedacja?

Uczucie strachu powoduje, że leczenie u stomatologa staje się często przykrym obowiązkiem. Złe wspomnienia i doświadczenia sprawiają, że w konsekwencji unikamy wizyt lub odkładamy je w czasie. Jest na to sposób!  Podtlenek azotu pomaga przezwyciężyć strach i niepokój pozostawiając przyjemne uczucie relaksu. Ta metoda jest skuteczna nawet przy bardzo trudnych przypadkach dentofobii! „Pacjenci opisują sedację jak spokojne pływanie w przyjemnym stanie snu”

Czy podtlenek azotu jest bezpieczny?

Oczywiście stosowanie podtlenku azotu jest bezpieczne. Gaz może być stosowany zarówno u dzieci jaki i dorosłych. Nie uczula, nie podrażnia śluzówek i nie działa na ośrodkowy układ nerwowy. Co ważne, pacjent znajdując się pod wpływem działania gazu zachowuje świadomość i kontrolę nad swoimi reakcjami oraz zmysłami.

Zabieg

Mieszanina tlenu oraz podtlenku azotu zwana potocznie gazem rozweselającym podawana jest za pomocą maski nosowej. Podczas zabiegu pacjenci odczuwają mrowienie w dłoniach i stopach, uczucie ciepła, dzwonienie w uszach, stan euforii, jak również lekkości lub ciężkości. Już po 3 minutach od zakończenia zabiegu działanie gazu  całkowicie ustaje. Niemal od razu można pójść do domu.

Przeciwwskazania

Sedację wyklucza: katar, powiększenie migdałków gardłowych (niedrożność dróg oddechowych), ciężkie choroby
płuc - rozstrzenie oskrzeli, rozedma płuc, choroby psychiczne, stwardnienie rozsiane, porfiria, myasthenia gravis, I trymestr ciąży, hipertermia złośliwa, alkoholizm.

Bez bólu!  Bez strachu!  Bez złych wspomnień!

Powrót
FACEBOOK