Fabryka pięknego uśmiechu - Dentika - Klinika Stomatologiczna Warszawa

Pruszków

Grodzisk

Jesteśmy wrażliwi na ból - Klinika Stomatologiczna Dentika, Warszawa
Umów się na wizytę przez internet

Stomatologia dziecięca

Szanowni Rodzice,

Zapraszamy Państwa wraz z Dziećmi, na bezpłatną wizytę adaptacyjną, w naszej Klinice, na której doświadczony psycholog dziecięcy, zapozna naszych małych Pacjentów z tajemniczym światem stomatologii.

Pierwsza wizyta naszych najmłodszych Pacjentów, powinna być ciekawym doświadczeniem.
Dlatego w naszej ofercie jest wizyta adaptacyjna, gdzie pod czujną opieką doświadczonego psychologa, wprowadzamy maluchy do gabinetu, pokazując urządzenia i wyposażenie – odsłaniając tajemniczy świat stomatologii. Po takiej wycieczce, dzieci dostają pamiątkowy prezent. Taka wycieczka trwa około 15 minut i w tym czasie, nie wykonujemy żadnych zabiegów.

Jak zmniejszyć lęk przed wizytą u stomatologa?

Strach dziecka przed wizytą w gabinecie stomatologicznym jest rzeczą, nad którą każdy rodzic może i powinien pracować. Większość z nas jest rodzicami, dlatego rozumiemy Państwa lęki i obawy, potrafimy wczuć się w sytuacje, kiedy wizyta u stomatologa jest stresem, a nie po prostu - kolejnym punktem w rozkładzie dnia.

W związku z tym, prosimy zapoznać się z naszymi propozycjami, które możecie, drodzy Rodzice, wdrażać już w domu :)

1) Profilaktyka 
Rodzicu! Pamiętaj, że łatwiej przyjść na pierwszą wizytę ze zdrowymi zębami niż zacząć swoją przygodę z gabinetem od wizyty nagłej, np. w przypadku bólu zęba.

2) Dziecko lubi obserwować
Zabierz ze sobą dziecko na wizytę, kiedy to Ty jesteś pacjentem. Pamiętaj, żeby taka wizyta nie była zbyt długa i nie planuj wtedy np. usuwania zęba.

3) Rozmowa
Opowiedz dziecku o dentyście i jego pracy. Jest wiele książeczek, bajek terapeutycznych i zabawek, którymi można się wspomagać.

4) ,,To nie będzie bolało…”
Będąc w poczekalni nie używaj słów: ,,To nie będzie bolało”. Z psychologicznego punktu widzenia, dziecko dostaje sygnał, że ,,coś” się dzieje i zaczyna się bać. Jeżeli nie jesteś czegoś pewien, powiedz, że o to zapytasz.

5) Pierwsza wizyta
odpowiednia pora: umów się na konkretną godzinę (ewentualnie wybierz taką porę, żebyście nie musieli długo czekać); najlepsze są godziny poranne lub po popołudniowym odpoczynku kiedy dziecko będzie wypoczęte. Na wizycie adaptacyjnej dziecko dowie się jak wygląda gabinet i oswoi z nieznanym mu sprzętem, a także dostanie miłą niespodziankę. Wizyta połączona z ewentualnym zabiegiem to następny krok.

6) Po wizycie
Warto nagrodzić dziecko – materialnie lub niematerialnie – za to, że było dzielnym pacjentem. Może to być pójście na plac zabaw, na basen, kupno drobnego upominku.

JEŚLI ZĘBY DZIECKA WYMAGAJĄ LECZENIA

Próchnica dotyka niestety wiele dzieci i bardzo dobrym sposobem zapobiegającym próchnicy jest lakowanie zębów. Dotyczy to również zębów mlecznych. Gdy jednak próchnica rozpocznie atak, należy bezzwłocznie rozpocząć leczenie. Nasi stomatolodzy są odpowiednio przeszkoleni w kontaktach z dziećmi dzięki czemu minimalizują strach przed dentystą oraz działają tak, aby ból nie zniechęcił dziecka przed następna wizytą.

Zapoznaj swoje dziecko z dentystą! Zadzwoń do nas i umów się na bezpłatną wizytę adaptacyjną. Stomatologia dziecięca: Warszawa, Pruszków, tel.: 22 758 80 43, Grodzisk, tel: 22 755 61 82.

Powrót
FACEBOOK